Napačna izbira vzglavnika je prava nočna mora. Ni hujšega kot pa jutro začeti z glavobolom ter celodnevnimi bolečinami v vratu. Neprimeren vzglavnik lahko povzroča hude glavobole, nenaspanost ter težave z hrbtenico ter vratnimi vretenci. V večini primero so vzglavniki previsoki, pretrdi ali pa so tako zelo mehi in premalo napolnjeni, da sploh ne zadržijo oblike, drugače rečeno: polnilo se kar porazgubi in tako ne nudi zadostne opore.
Nekakovostni vzglavnik povzroča veliko nezadovoljstva, saj se ljudje zbudijo nenaspani ter z raznovrstnimi bolečinami. Pomankanje kakovostnega spanca izredno vpliva na življenje, saj ljudje ne morejo opravljati dela v službi, konstanto so utrujeni in zaspani, kar posledično pomeni, da imajo tudi manj časa zase in za svojo družino saj preprosto nimajo energije.
Pravilna izbira vzglavnika
Človek v povprečju kar 2500 ur letno preživi na svojem vzglavniku. V povprečju je to 8 ur na noč. Ključ dobrega spanca je zagotovo ergonomsko oblikovan vzglavnik, ki vratu ter vratnim vretencem nudi zadostno oporo. Za astmatike ter za ljudi, ki imajo težave z alergijami, je priporočljiva izbira vzglavnika, ki ima umetno polnilo, saj tako le to ne bo dražilo sluznice in povzročalo alergij.
Pomembna je tudi velikost vzglavnika. Sama velikost vzglavnika je odvisna od tega, kako veliko ležišče imate, kakšne so vaše spalne navade in v katerem položaju najpogosteje spite.
Prevleke za vzglavnik
Poleg pravilne izbire samega vzglavnika je pomembna tudi prevleka le tega. Namreč vzglavnik bo s primerno prevleko toliko bolje opravljal svojo funkcijo. Zelo primerne so prevleke za vzglavnike, ki so narejene iz svile. Svila je odlična za spanec, saj kožo pomirja, ne povzroča preveč vročega okolja prav tako pa tudi preprečuje nastanek tako imenovanih spalnih gubic.
Res je, da so prevleke iz svile za vzglavnik malce dražje, vendar so zares dobra investicija, saj so trajnostne ter koristne za naše zdravje ter za sam kakovosten spanec.